ÖZGEÇMİŞ

1985 yılında Antakya’da doğdu. 2003 yılında burslu olarak kazandığı Başkent Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 2007 yılında mezun oldu ve aynı sene Ankara Barosu bünyesinde avukatlık stajına başladı.

Stajını Meteksan Sistem A.Ş. ve Arıkan & Arıkan Hukuk Bürosu’nda tamamladı. Stajının ardından bir süre Ankara’da ağırlıklı olarak Ticaret ve Şirketler Hukuku, Tüketici Hukuku, Gayrimenkul Hukuku, Franchising Sözleşmeleri, Marka Hukuku konularında avukatlık yaptı.

2011 senesinde, Amerika’da Fikri Mülkiyet Hukuku alanında ilk beş okul arasında gösterilen New Hampshire Hukuk Fakültesi’nde (eski adı ile Franklin Pierce Law Center) LL.M. derecesini aldı. Yüksek Lisans eğitiminin son altı ayında üniversitenin Fikri Mülkiyet Kliniği’nde uluslararası öğrenciler arasından ilk kez seçilen öğrenci- avukat olarak çalışmalar yaptı.

Türkiye’ye döndükten sonra Fikri Mülkiyet Hukuku alanında sırasıyla İstanbul Patent A.Ş., Özyeğin Üniversitesi, June Legal A.Ş.’de avukat olarak görev yapmıştır. Mayıs 2018 itibarıyla NM Hukuk Bürosu kurucu avukatı olarak iş hayatına devam etmektedir.

2 çocuk annesi, İstanbul Barosu’na bağlı avukat, Marka ve Patent Vekilidir. 2019 yılı Ocak ayından itibaren Fikri ve Sınai Haklar alanında Mahkeme Bilirkişisi olarak görev yapmaktadır.