1985 yılında Antakya’da doğdu. 2003 yılında burslu olarak kazandığı Başkent Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 2007 yılında mezun oldu ve aynı sene Ankara Barosu bünyesinde avukatlık stajına başladı. Stajını Meteksan Sistem A.Ş. ve Arıkan & Arıkan Hukuk Bürosu’nda tamamladı. Stajının ardından bir süre Ankara’da ağırlıklı olarak Ticaret ve Şirketler Hukuku, Tüketici Hukuku, Gayrimenkul Hukuku, Franchising Sözleşmeleri, Marka Hukuku konularında avukatlık yaptı.

2011 senesinde, Amerika’da Fikri Mülkiyet Hukuku alanında ilk beş okul arasında gösterilen New Hampshire Hukuk Fakültesi’nde (eski adı ile Franklin Pierce Law Center) LL.M. derecesini aldı. Yüksek Lisans eğitiminin son altı ayında üniversitenin Fikri Mülkiyet Kliniği’nde uluslararası öğrenciler arasından ilk kez seçilen öğrenci-avukat olarak çalışmalar yaptı.

Türkiye’ye döndükten sonra Fikri Mülkiyet Hukuku alanında sırasıyla İstanbul Patent A.Ş., Özyeğin Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi, June Legal A.Ş.’de avukat olarak görev yapmıştır. Mayıs 2018 itibari ile NM Hukuk Bürosu kurucu avukatı olarak iş hayatına devam etmektedir. 2 çocuk annesi, İstanbul Barosu’na bağlı avukat, Marka ve Patent Vekilidir.

Telefon

E-mail

1990 yılında İstanbul’da doğdu. 2009 yılında Kadıköy Anadolu Lisesi ve Maarif Koleji’nden mezun olup aynı yıl İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde lisans eğitimine başladı ve 2013 yılında mezun oldu. Üniversite döneminde ELSA (Avrupa Genç Hukukçular Derneği) İstanbul şube başkanlığı ve ELSA Türkiye genel sekreterlik görevlerini üstlenip yurtiçi ve yurtdışı platformlarda çalışmalar yaptı. 

2014 yılının başında İstanbul Bilgi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İnsan Hakları Hukuku Yüksek Lisans Programı’na kaydoldu. 2015 yılında Erasmus programı kapsamında Köln Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde bir yıl boyunca misafir öğrenci olarak çalışma fırsatı buldu. 2017 yılının başında “Toplanma Özgürlüğü Hakkının Korunması” başlıklı tezini tamamlayarak LL.M derecesi aldı. Yüksek lisans tezi On İki Levha Yayıncılık tarafından kitap olarak basıldı. 

Kasım 2014’ten bu yana İstanbul Barosu’na kayıtlı avukat olan İdil, Kolcuoğlu & Demirkan & Koçaklı Hukuk Bürosu’nda yaz stajını yaptıktan sonra dördüncü sınıf boyunca İstanbul Patent A.Ş.’de çalıştı. Stajyer avukatlığını İstanbul Patent A.Ş.’de tamamlayıp bir süre burada avukat olarak görev yaptıktan sonra, June Legal A.Ş.’de avukat olarak görev yapmıştır. Mayıs 2018 itibari ile NM Hukuk Bürosu kurucu avukatı olarak iş hayatına devam etmektedir.

İyi derecede İngilizce ve orta derecede Almanca bilmektedir. 

Telefon

E-mail